Tamamlayıcı Grup Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Grup Sağlık Sigortası

Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçeleri 2015 yılı sonu itibari ile tamamlayıcı sağlık sigortası kullanan sigortalıların sayısında ciddi bir artış sağladı. Özellikle Güneş Sigorta’nın uyguladığı tamamlayıcı grup sağlık sigortası tarifeleri ile primlerini işverenlerin ödediği gruplarda kişi başı 250-294TL aralığında primlerle 2016 yılında birçok şirket, sendika ve kurum tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlandı.

Sigorta şirketlerinin tarife primlerinin 35 yaş ortalamasında 620-750 aralığındaki primlerine rağmen katılımcı sayıları yüzler hatta binlerle ifade edilen  gruplarda Ray Sigorta Ergo, Axa Sigorta gibi şirketler ciddi rekabet koşulları karşısında grup tamamlayıcı sağlık sigortası primlerini kolay ulaşılabilir bir noktada tutarken, sigortalıların sistemde kaldıkları sürece artan memnuniyetleri ve talebin, sağlanan memnuniyete paralel biçimde artması bekleniyor.

Mart Ayında Öz-İletişim-İş Sendikası’nın Türksat Aş çalışanları için sunduğu Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda yaklaşık 500 sigortalı Türkiye genelinde  hizmet almaya devam ediyor.

Başka bir işçi sendikası olan Tez-Koop-İş yönetimi ise; Ağustos ayında 4000’den fazla üyesi için yaptığı grup sağlık sigortası anlaşması ile Tübitak Çalışanları’nın sağlık hizmetlerini güvence altına aldı.

Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası şirketleri yüzeysel olarak bakıldığında; benzer koşullarda yıllık 8 muayene hakkı ile neredeyse; aynı anlaşmalı özel hastanelerde hizmet verirken, kurum yetkililerine üyeleri yada çalışanları için  sunduğumuz ek faydalar  tercih edecekleri sigorta şirketi konusunda doğru karar vermelerini sağlıyor.

Örneğin, üyelere yada çalışalara ait sigorta primlerinin işverenler yada  sendika tarafından karşılanıyor olmasından sonra, çalışanın eş ve çocuklarının sigortaya eş zamanlı olarak aynı koşullarda kabul edilebiliyor olması, çalışanların ödediği primlerde vergi avantajından yararlandırabilmek oldukça önem taşıyor.

Ayrıca, tamamlayıcı grup sağlık sigortasının özellikleri, kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda çalışanların ve ailelerinin etkili biçimde bilgilendirilmesi gerekiyor.

Grup Sağlık Sigortalarındaki başvuru süreci ve sigortalılık dönemindeki operasyonel tecrübemiz sayesinde;
*Gruba katılım sağlayacak çalışanlar web sitesi üzerinden bilgilerini gönderebiliyor.
*Kendilerine verilen kişisel kullanıcı şifresi ile aile bireylerini kolaylıkla sigorta poliçesine dahil edebiliyor.
*Her bir sigorta şirketi ve grup  için hazırlanmış sıkça sorulan sorular klavuzu ile merak ettikleri her soruya anında cevap alabiliyor.
*Online canlı destek hizmeti ile telefonla konuşmak için uygun olmadığınız anlarda bile kişiye özel sorularınıza uzmanlarımız cevap verebiliyor
*Anlşamalı kurumlardaki hizmetler sırasında gerek sistemsel gerekse insan faktörü sebebiyle yaşanan gecikmeler yada destek ihtiyacı, kurumsal müşteri hizmetleri biriminin 7/24 desteği ile yönetilebiliyor.

Brokerliğini yaptığımız Yirmiden fazla sigorta şirketinin desteği ile ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun bir grup sağlık sigortasını, kalıplara sıkışıp kalmadan şekillendirebiliriz.

En ekonomik prim maliyeti ile sağlık harcamalarınızdan artık korkmayın