Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortaları yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
Turistik amaçlı yurt dışı seyahatleriniz öncesinde vize işlemleri için seyahat edeceğiniz ülkeye göre minimum 30.000 usd yada euro teminata sahip bir seyahat sağlık sigortasının hazır olması gerekir. Bu poliçeleri telefonla yada e-posta ile hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Yurt dışı seyahatiniz boyunca sadece acil vakalara ilişkin sağlık harcamalarınızı karşılamaktadır. Poliçe süreniz 3-6-9 aylık yada yıllık olarak tanzim edilmiş olsa da; Türkiye’den çıkış tarihiniz itibari ile 90 gün geçerliliğe sahiptir. 90 günü aşan seyahatlerdeki sağık harcamalarınız teminat kapsamı dışndadır.

Yurt içi seyahat sağlık sigortaları ise yurt içi tatilleriniz süresince oluşabilecek beklenmeyen sağlık harcamalarınızı karşılayan isteğe bağlı poliçelerdir. Sigorta primleri oldukça uygun ve teminat kapsamı oldukça geniştir.

Eğitim Amaçlı Yurt Dışı Sağlık Sigortaları; Yurt dışına eğitim amacıyla çıkan öğrencilerin yurt dışında kaldıkları süre boyunca yine acil durumlarda sağlık giderlerini karşılayan 90 gün sınırlaması olmayan ve teminat limitleri seyahat edilen ülke konsolosluğunun isteğine göre 50.000, 100.000, 250.000 euro/usd yada limitsiz olarak tercih edilebilen poliçelerdir.

Seyahat Sağlık Sigortası hakkında merak ettiğiniz diğer sorularınız için müşteri hizmetleri yetkililerimize hemen telefonla ulaşabilirsiniz. Ekranda sağ alt bölümde gördüğünüz buton ile müşteri hizmetleri yetkilimizden sorularınızı anlık olarak cevaplamasını isteyebilirsiniz. Ayrıca iletişim bilgilerinizi bize göndermeniz size en kısa zamanda ulaşmamız ve en uygun teklifi sunabilmemiz için yeterli olacaktır.