MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

MERAK ETTİĞİNİZ SORULAR

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi SGK mensubu tüm çalışanların (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, GSS) Anlaşmalı Özel Hastanelerdeki sağlık harcamalarında çıkan fark ücretleri sigorta kapsamında karşılayan bir destekleyici sigorta modeline Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) diyoruz.

Türksat Çalışanları için Öz İletişim-İş Sendikası’nın sunduğu Grup TSS’nin avantajları nedir?

Bireysel olarak yaptırabileceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerinin yıllık primleri 0-59 yaş grubunda, yaşınıza ve bulunduğunuz ile göre

472TL(10 yaş İstanbul Dışı)  ile 1775TL (59 yaş İstanbul) arasında değişiklik gösterir.

Size sunulan Grup TSS fiyatı 0-59 yaş için değişiklik göstermez. Çalışanlar için;

İstanbul dışında yıllık 285TL, İstanbul ili için; 363TL’dir.  

Türksat Çalışanıyım Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için nasıl başvuru yapabilirim?

E-posta adresinize gönderilen link’e tıklayarak, önce size ait bilgileri ardından formun alt bölümündeki sigortalı bilgilerini eksiksiz olarak doldurmalısınız. Formu sistem üzerinden  gönderdiğinizde e-posta adresinize ulaşan muvafakat belgesini imzaladıktan sonra  Öz İletişim-İş Sendikasına yine e*posta ile göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Eşim ve oğlumu sigortalamak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Türksat Çalışanları için sunulan Grup Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına eş ve çocukların eklenebilmesi için  öncelikle çalışan kişinin katılması gerekmektedir. Çalışan, eş ve çocuk katılımı için yukarıda başvuru şekli açıklanmıştır. İnceleyebilirsiniz.


Grup Sağlık Sigortası için 45 yaşındaki kardeşim başvuru yapmak istiyor. Nasıl başvuru yapabilirim?

Size sunulmuş olan Grup TSS poliçesinden isteğe bağlı katılım esası ile,  sadece Türksat çalışanları, eş ve/veya çocukları yararlanabilir. Bu nedenle kardeşiniz Grup TSS için  başvuru yapamaz. Güneş Sigorta Aş Bireysel tamamlayıcı sağlık sigortası primi 45 yaş için; 792TL’dir.

Ödeyeceğim sigorta primleri için kredi kartı vermek istemiyorum. Nasıl ödeme yapabilirim?

Size sunulan Grup TSS poliçesi prim ödemeleri, başvuru sırasında imzalayarak  Öz İletişim-İş Sendikası’na gönderdiğiniz muvafakat belgesi ile maaşınızdan 7 taksitle tahsil edilecektir. Bu nedenle bir kredi kartı bilgisi paylaşmanız gerekmemektedir.

Poliçem ne zaman başlayacak, ne zaman faydalanabilirim?

15 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek başvurular ile oluşan listenin sigorta şirketine bildirilmesi ve ilk sigorta primi taksitinin ödenmesi ile sigortanızdan faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Grup Sağlık Sigortası için başvuru yaptım bana bir sigorta kartı gelecek mi?

Grup TSS poliçeniz oluşturulduğunda size poliçe numarası ve kullanım bilgileri e-posta ile gönderilecektir. Grup Poliçesi tüm katılımcılar için tek bir  evrak olarak düzenleneceği için her katılımcıya ayrı bir poliçe ve sigorta kartı  gönderilmeyecektir.

Hangi Hastaneden hizmet alabilirim?

Güneş Sigorta Aş web sayfasında Anlaşmalı Hastaneler bölümünü ziyaret ederek Kurum tipini “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” olarak seçerek Türkiye genelindeki anlaşmalı özel hastanelerin güncel listesine ulaşabilirsiniz.  https://www.gunessigorta.com.tr/anlasmalikurumlar.aspx

Hastaneden randevu alırken hangi bilgileri paylaşmalıyım. Türsat çalışanı olduğumu söylemelimiyim?

Özel hastanelerden randevu alırken, daha önce SSK’lı olduğunuzu belirtiyordunuz. Grup TSS ‘den yararlanarak sağlık hizmetl almak için Anlaşmalı Özel Hastaneye Güneş Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın olduğunu belirtmeniz gerekmektedir. Hastaneye gittiğinizde ise yine Hastaneye Güneş Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızın olduğunu söylemeniz ve TC kimlik numaranızı vermeniz yeterli olacaktır.


Dişime Kanal Tedavisi yapılacak bunun için Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilir miyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun anlaşmalı özel hastanelerde size sunduğu sağlık hizmetlerinde sizin ödemeniz gereken  farkları sigortanız kapsamında karşılar. Böylece Anlaşmalı Özel Hastanelerde SGK’lı bölüm ve branşlarda hizmet alınmalıdır. Poliçenizde belirli teminatlara sahip bir hediye diş paketi eklenmiştir. (1 muayene, 1 röntgen ve yılda bir kez diş taşı temizliği kapsamlı) Detaylar için inceleyiniz.

Özel Hastanelerde SGK; Diş, estetik cerrahi, diyetisyen ve psikyatri gibi bölümlerdeki  harcamalarınızı karşılamadığı için, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ nda da kapsam dışındadır.

Eczaneden ilaç alırken Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kullanmalı mıyım?

Grup TSS poliçeniz, anlaşmalı özel hastanelerdeki hastane hizmetlerini karşılar. Tedavi sürecinizde kullanmanız gereken ilaçları yine SGK kapsamında daha önce olduğu gibi eczaneden almaya devam edebilirsiniz.  Grup TSS poliçenizde ayrıca aşı ve ilaç teminatı yoktur.

Yılda kaç kez doktora gitme hakkım var?

Türkiye’de hastane kullanım ortalaması 4-5 ziyaret aralığındayken, siz Grup TSS ile ihtiyaç duyduğunuzda  yılda toplam 8 ziyarete kadar  Grup TSS poliçenizden yararlanabilirsiniz.

Yapılan Tahliller ve tetkikler sigorta kapsamında mı, ücret ödeyecek miyim?

Muayene haklarınızı kullanarak doktora gittiğinizde sigortanız kapsamında yapılan tahlil ve tetkikler için ek ücret ödemezsiniz.

Yıllık 8 muayene hakkım biterse ne yapacağım?

Grup TSS poliçesi sağlık ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmıştır ve yılda en fazla 8 ziyarete kadar ayakta tedavi kapsamındaki harcamalarınızı karşılar. Muayene hakkınız bittiğinde ayakta tedavi giderleriniz (Muayene- Tahliller vb.) sigortanız tarafından karşılanamaz.   Bu nedenle ileride yaşanabilecek olası  rahatsızlıklarda gereken yüksek maliyetli tahlil ve tetkiklerin sigortanız tarafından karşılanabilmesi için muayene haklarınızı gerekli durumlarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ameliyatlarımı sigortam karşılar mı?

Grup TSS poliçenizde  Özel şartlar kapsamında yatarak tedavi teminatı %100’lü ve limitsizidir. Sigorta başlangıç tarihinden önce var olan rahatsızlıklar ve şikayetler kapsam dışıdır. Yine özel şartlarda belirtilen bazı rahatsızlıklar da  bekleme süreleri uygulanır. Sağlık sigortanızı sorunsuz olarak kullanabilmek için  Lütfen özel şartları inceleyin. http://www.tamamlayicisagliksigortasi.net/docs/kapsam.pdf  

Antalya’da tatile gititğimde sağlık sigortam dan yararlanabilir miyim?

Anlaşmalı özel hastaneler listesinde yer alan tüm özel hastaneleri  sigortanız kapsamında kullanabilirsiniz. Güneş Sigorta Aş web sayfasında Anlaşmalı Hastaneler bölümünü ziyaret ederek Kurum tipini “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” olarak seçerek Türkiye genelindeki anlaşmalı özel hastanelerin güncel listesine ulaşabilirsiniz.  https://www.gunessigorta.com.tr/anlasmalikurumlar.aspx