ÇOCUKLARDA DİŞ FIRÇASI SEÇİMİ

ÇOCUKLARDA DİŞ FIRÇASI SEÇİMİ

Sabah kahvaltıdan önce ve gece yatmadan önce, sadece üçer dakikalık etkili bir fırçalama çocuklar için yeterli bir zamandır. Çocukluk zamanında kazanılan alışkanlıklar önemlidir ve diş fırçalama da bu dönemde kazandırılacak bir alışkanlıktır.Çocuklarda diş fırçalanmaya ağızda ilk dişler çıkar çıkmaz başlanmalıdır.Uzmanlara göre bebeklerde temiz bir gazlı bez kullanılarak sabah ve akşam silinmesi arka dişleri çıktıktan sonra fırça kullanımına geçilmesi en doğru olan yöntemdir.

Çocuklarda Diş Fırçası Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Çocuğun ağız büyüklüğüne uygun, yumuşak ve naylon kıllardan üretilmiş diş fırçaları kullanılmalıdır. Sert fırçalar dişleri aşındıracağı için kullanımı uygun değildir. Eskimiş bir süpürgeyle süpürme işlemi nasıl yapılamazsa, eski bir fırçayla da dişler fırçalanamaz. Fırça kılları aşınır aşınmaz (Ortalama 3 ay) mutlaka değiştirilmelidir.

  

Çocuklarda hangi diş macunu, ne kadar kullanılmalıdır?

Bebeklik döneminde ve üç yaşına kadar çocuklarda diş macunu kullanımı önerilmez. Diş macunu kullanımına üç yaşından sonra başlanmalıdır. Ancak reklamlarda olduğu gibi, yarım parmak değil, fırça üzerine sıkılan mercimek kadar macun fırçalama için yeterli olacaktır. Macun kullanımına başlandığı dönemde piyasada bulunan florürlü diş macunlarından herhangi biri tercih edilebilir. Fırçalama işleminde macundan çok etkili bir fırçalama işleminin önemli olduğunu unutmamak gerekir.

Çocuklarınıza her yaşta sağlık sigortası yapabilirsiniz.
*0 Yaş Grubu yenidoğanlara ilk yıl düzenli kontrolleri için,
*1-6 yaş okul öncesi dönemdeki çocuklarınıza ana okulu ve kreşte arkadaşlarıyla birlikte sıkça yakalanacakaları kış hastalıkları için
*Yetişkinlerde ise; mevsimsel hastalıklar yanında beklenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olmak için hemen tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırın.

 

*Dilerseniz çocuklarınıza tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.
*Yatarak Tedavi Teminatıyla Hastane yatış ve yatarak tedavileri %100 sağlık sigortası güvencesinde.
*Ayakta Tedavi Teminatıyla, yıllık 8 muayene hakkınızı sadece 12TL katılım ödeyerek ekstra fark vermeden kullanın.
*Üstelik Muayene beraberinde yapılan SGK'lı  tahlil ve tetkiklerde %100 sağlık sigortası teminatında.*Yıllık 632TL sağlık sigortası priminizi 9 eşit taksitle kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.
*Sağlık Sigortası Primlerindeki %15'lik Devlet Desteğini kullanıp 90TL Vergi Avantajından yararlanın. Sağlık sigortanıza daha ekonomik koşullarla sahip olun. 

Satın alma kararınızı verirken, lütfen Ankara'daki özel bir hastanede 100-220Tl arasında değişen her bir doktor muayene ücretini, bu muayeneden sonra yapılacak tahlil ve tetkiklerin size  yaklaşık maliyetini düşünerek... Geç kalmadan çocuklarınız için tamamlayıcı sağlık sigortası  yaptırın. 
kaynak:http://www.medicanadis.com.tr/index.php/pedodonti