BEBEĞİNİZİN CİNSİYETİ BELLİ OLUNCA

BEBEĞİNİZİN CİNSİYETİ BELLİ OLUNCA

Doğum öncesinde bebeğin cinsiyeti konusunda bilgi sahibi olmak ya da olmamak tamamen kişisel bir karardır. Ancak günümüzde, bebek için yapılacak tüm hazırlıklarda anne adayları her şeyi bu bilgi ile bağlantılı olarak belirlemeyi tercih ediyorlar. 1970’lerden önce, hatta bazı yerlerde halen, annelerin bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmalarının imkanı yoktu.

 


Ama zamanın değişmesi, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte doğum öncesinde bebeğin cinsiyeti kolaylıkla öğrenilmekte. Üstelik bu bilgiye sahibi olmakta artık adeta bir kural haline de geldi. Bebeğinizin cinsiyetini doğumdan once öğrenebilmek için bir çok kaynakta eğlenceli yöntemlere rastlamış olabilirsiniz. Şimdiye kadar ailenizden birileri yediğiniz yemeklere göre bebeğinizin cinsiyeti hakkında bir şeyler söylemiş olabilir. Hatta hiç tanımadığınız yaşça büyük ve tecrübeli bir anne yolda sizi durdurup bebeğinizin cinsiyeti hakkında tahminde de bulunmuş olabilir. Unutmayın, bebeğin cinsiyeti hakkında size söylediklerini doğru kabul edebileceğiniz tek kişi doktorunuzdur. Doktorlar ultrason aleti sayesinde bebeğin cinsiyeti hakkında 16. haftadan itibaren bilgi verebilmekte.

Ancak gebeliğin 24. haftasından sonra belirlenen bebeğin cinsiyeti hakkında yanılgı payı daha düşüktür. Bir diğer önemli konu ise anne ve babanın bebeğin cinsiyeti hakkında aynı fikirleri paylaşıyor olmasıdır. Bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi iseniz ancak eşiniz bilmiyorsa sürprizi bozmamak için bebekten kızım ya da oğlum diye bahsetmemek sizi oldukça zorlayacaktır. Bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak ya da olmamak… Her iki seçimin de kendine göre avantajları vardır, bu konuda karar tamamen size ve eşinize aittir. Ama unutmayın, sağlıklı bir bebek tüm ailenin esas önceliği olacaktır.

kaynak:http://www.lansinoh.com.tr/onerilerimiz/bebegin-cinsiyeti-belli-olunca