Bebeğim Okulda (4-6 yaş)


Eğer bugüne kadar  bebeğinize evde siz baktıysanız yada bakacak bir yakınınız, bakıcınız olduysa; artık evden çıkarak kreş yada ana okuluna gitme yaşı geldi demektir. Bebeğiniz okulda birçok arkadaşı ile iyi vakit geçirip eğlenirken, sıklıkla hastalanması ve yeniden doktora taşınmaya başlayacağınız bir dönemdesiniz.

Bebeğinizin 1 yaşına kadar edindiğiniz tecrübelerinizle, aslında küçük müdahalelerde bulunarak bebeğinizin bir anlamda doktoru olmayı başardınız.Bebeğinizin ilaç çekmecesinde  calpol, peditus gibi ateş düşürücüler yerini uzun zaman önce almışken, artık gaz giderici kremlerin ve fitillerin çöpe atılma zamanı çoktan geldi.

Bahsettiğimiz gibi bebeğinizi doktora götürmeye gerek kalmadan halledebildiğiniz bir çok vakadan sonra, bu dönemde bebeğinizin rutin kontrolleri dışında beklenmeyen soğuk algınlıkları, yüksek ateş, bazı enfeksiyonlar ve küçük yaralanmalar için yine bir doktorun ve hastanenin desteğinize ihtiyacınız var.

Sağlık sigortası için tamamlayıcı yada özel sağlık sigortası alternatiflerini; ihtiyaçlarınız doğrultusunda, muayeneye gitmeyi planladığınız hastane yada doktora göre belirleyebilirsiniz. Farklı limit ve teminatlarla bütçenize uygun primlerle sağlık sigortası başvurunuzu beklemeden hemen yapabilirsiniz.

Sizin sigortalanmanız zorunlu olmadan; Yıllık 632TL’den başlayan TSS primlerini 9 Taksitle ödeyerek yalnızca  çocuklarınıza sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Üstelik Sağlık Sigortalarındaki %15’lik Devlet Desteği ile yaklaşık 90TL vergi avantajından yararlanarak sağlık sigortanıza daha ekonomik koşullarla sahip olabilirsiniz.

0 Yaş Grubu Bebekler ile 1-17 Yaş Çocuklarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası neyi kapsar?

Çocuklarınızın 12 ay boyunca hastane yatışları ve yatarak tedavileri %100 sağlık sigortası kapsamında
Ayakta Tedavi Teminatıyla Yıllık 8 yada 10  Muayene alternatifini tercih edebilirsiniz.
Anlaşmalı Özel Hastanelere gittiğinizde sadece 12TL SGK katılımı ödeyerek hizmet alabilirsiniz.
Muayeneyle birlikte yapılan tahlil v tetkikler %100 sağlık sigortanız kapsamındadır ve fark ödemezsiniz.
Muayenenizi takip eden 10gün içinde tekrar doktora gitmeniz gerekirse , bu kontrol sürecindedir ve yeni bir muayene hakkınızı kullanmazsınız