Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi Teminatlı Sağlık Sigortaları


Ayakta Tedavi Teminatı nedir ve hangi tedavilere ilişkin harcamaları kapsar?


Ayakta Tedavi teminatı , poliçeniz süresince doktora başvurmanız gereken durumlarda muayeneden, ilaçlarınıza ve yapılması gereken tetkikler de dahil olmak üzere sağlık giderlerinizi karşılamaktadır. Ayakta tedavi teminatının sınırı  olası bir rahatsızlıkta hastaneye dahili yada cerrahi bir yatışa kadardır. Yatış anından itibaren poliçenizin yatara ktedavi teminatı kullanılmaya başlanır. Ayakta Tedavi tek başına verilemez, ancak Yatarak Tedavi Teminatı ile birlikte alınabilir.

Tedavi sürecinizde aşağıdaki sağlık harcamalarınızı karşılar...

Doktor muayenesi,
Reçeteli İlaç,
Tahlil ve Röntgen,
Modern Teşhis Yöntemleri,
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,Sağlık sigortası poliçelerinde tavsiyemiz; yatarak tedavi teminatında limitsiz bir plan tercih etmenizdir. Poliçenize eklenecek , ayakta tedavi teminatı tamamen kullanım alışkanlıklarınıza ve beklentinize bağlıdır.

Satın alacağınız ayakta tedavi teminatında ,tercih edeceğiniz limitlerine göre ödeyeceğiniz sigorta primi değişiklik gösterecektir.
Son birkaç yılda çok sık doktora gitmediğiniz düşünen bir sigortalı , ayakta tedavi teminatı tercih etmeyebilir. Fakat beklenmeyen durumların karşınıza her an çıkabileceğini düşünerek poliçenizde 2000TL 'den başlayan limitlerle bu teminata sahip olmanızın önemini hatıtlatmak isteriz.

SGK ile anlaşmalı özel sağlık kurumlarını kullanan bir çok kamu ve özel sektör çalışanı, sağlık harcamalarında SGK'nın karşıladığı tutarlar sonrası  kendilerine çıkan SGK fark tutarlarının daha önceki dönemlere  göre bir miktar artması sebebiyle bu farkları sağlık sigortalarından talep edebiliyorlar.

Sağlık sigortanızı her zaman kolaylıkla kullanabilmeniz için MAPFRE GENEL SİGORTA'nın ülke genelinde yaygın anlaşmalı kurum ağı ile işleriniz kolaylaşıyor. 

Ayrıca sağlık sigortanızı gerektiğinde anlaşmasız kurumlarda da kullanabilirsiniz. Anlaşmasız bir sağlık kurumundaki sağlık hizmetlerine ilişkin giderleri ödeyerek  faturanızı beraberinde "TAZMİNAT TALEP FORMU"  ile birlikte şirketimize göndermeniz yeterli olacaktır.
Doktora gitme sebebinizin, şikayetinizin , doktorun teşhisinin ve diğer bilgilerinizin yer aldığı  bu form, anlaşmasız kurumda yapılan işlemlerin anlaşılması ve tazminat talebinizin değerlendirilmesini sağlar. Yapılan değerlendirme ile poliçenizin limitleri dahilinde özel ve genel şartlar abağlı kalarak , tazminat talebiniz 5 gün içinde cevaplanacak  ve hesabınıza gönderimi sağlanacaktır.


 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Grup Sağlık SigortasıÖzel Sağlık.SigortalarıİletişimBasında TSSTSS Anlaşmalı Özel HastanelerADD Doğum Teminatı KapsamıMerak EttiklerinizÇocuklarda Özel Sağlık SigortasıÇocuklar İçin Sağlık SigortasıLimitsiz Doğum Sigortası Anlaşmalı HastaneleriMedicana Limitsiz Doğum PaketiMEDICAL PARK / Medicalpark Limitsiz Doğum PaketiBebek Bakım Sorunlarına Mucize ÇözümlerBekleme Süresiz Doğum Sigortası Blog ve Yorumlar