YogaHouse Ankara’da  2016 yılında Uzman Yoga Antrenörü, Sayın Özlem Alataş eşliğinde Hamile Anne Adayları için düzenlenen ve bebeğin gelişimini destekleyen Hamile Yogası etkinliğimize destekleri için teşekkür ederiz.

Hamile Yogası için bilgi almak isterseniz

Yoga House İletişim: 0 312 241 99 77

www.yogahouse.com.tr

 

HAMİLE YOGASI VE FAYDALARI NELERDİR?

Bir kadının hayatında yaşayabileceği en özel dönemlerden biri olan hamilelik, şehir stresi, yoğun iş temposu ve gündelik kaygılar sonucu gün geçtikçe daha zorlu bir süreç halini almıştır. Anne adayının neşe, tatlı bir heyecan, umut, keyif ve huzur dolu bir ruh haliyle hamileliğini geçirmesi beklenir. Ancak pek çok zaman aşırı kaygı ve etraftan aktarılan farklı bilgiler sonucu büyük bir kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Ayrıca bu dönemde nefes darlığı, çabuk yorulmak, daha endişeli ve kaygılı olmak, sırt ve bel ağrıları, hazımsızlık, uyku sorunları, kollar ve bacaklarda oluşan şişlikler sıklıkla görülmektedir. Yoga yapmak fizyolojik ve psikolojik değişimden kaynaklı bu tip sıkıntıları hafif bir şekilde atlatmaya, hamilelik sürecinden keyif alınmasına ve doğumun daha rahat ve sağlıklı geçmesine yardımcı olur.

Hamilelik sırasında yapılan Yoga aşağıdaki faydaları sağlayabilmektedir:

 • Kolların, bacakların ve omurganın güçlenmesi, hamilelik sırasında alınan kiloların verdiği rahatsızlığın hafiflemesi,
 • Adalelerin güçlenmesi, esnekleşmesi, kalça ve eklemlerin doğuma hazırlanması,
 • Progesteron ve östrojen hormonlarının hamilelik sırasında artması ile gelen yorgunluk ve ruhsal-fiziksel dengesizliğin alınan nefesler ile giderilmesi,
 • Nefes teknikleri ve konsantrasyon çalışmasıyla kandaki oksijen miktarının artması, zihnin sakinleşmesi, odaklanma gücünün artması,
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesi, hastalıklara karşı vücudun direncinin artması.
 • Her türlü solunum, sindirim, dolaşım rahatsızlıklarının önlenmesi veya var olan rahatsızlıkların iyileşmesi,
 • Bebek ile iletişimin anne karnından itibaren kurulmaya başlaması,
 • Stresin azalması, uykunun düzenli ve sağlıklı olması,
 • Zıt duyguların yatışması, gerilimlerin azalması, gerilime bağlı oluşan boyun, baş, sırt ve omuz ağrılarının giderilmesi,
 • Erken doğum riskinin azalması,
 • Doğum sonrasında kiloların daha kolay verilmesi ve vücudun toparlanması,
 • Aynı süreci yaşayan kişiler ile iletişim kurmak, paylaşımlarda bulmak.

Sizin içinde bulunduğunuz ruh hali, bebeğinize aynen yansımaktadır. Onunla aynı bedeni paylaşmaktasınız. Bu sebeple sizin huzurlu ve sakin olmanız, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için çok önemlidir.

Yoga, anne olmak için çıktığınız yolculuğun daha rahat ve huzurlu geçmesine, doğuma keyifli hazırlanmanıza, kafanızda yanıt bulmaya çalıştığınız sorular arasında, huzurlu bir alan yaratmanıza yardımcı olur.

YogaHouse’taki hamileler için Yoga çalışmalarına hamilelik şüphesi olduğu tarihten, doğumun bir gün öncesine kadar katılabilirsiniz. Hamilelik sürecinizi, öğreneceğiniz nefes teknikleri, duruş ve konsantrasyon çalışmaları sayesinde rahat geçirecek, bunun yanı sıra çok daha rahat bir doğum yapacaksınız.

Bu eşsiz süreci yoga ile daha da özel kılmak için sizi YogaHouse’u tavsiye ediyoruz.